Виберіть свою мову

Дуальна освіта

Термін «дуальна система» (від лат. dualis – подвійний) був введений у педагогічну термінологію в середині 60-х років минулого століття у ФРН – як нова, більш гнучка форма організації професійного навчання. Від Німеччини цю систему перейняли Канада, Австрія, Швейцарія та інші країни.

Дуальність передбачає узгоджену взаємодію освітньої та виробничої сфери з підготовки кваліфікованих кадрів. Основне завдання упровадження елементів дуальної форми навчання – подолати розрив між теорією і практикою, освітою й виробництвом, та підвищити якість підготовки кваліфікованих кадрів.

19 вересня 2018 року Кабінет Міністрів України схвалив Концепцію підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти, розроблену Міністерством освіти і науки України.

Вона передбачає:

  • модернізацію освітніх програм;
  • підвищення якості підготовки фахівців;
  • зближення освіти з вимогами ринку праці;
  • посилення ролі та впливу роботодавців на освіту;
  • підвищення мотивації до навчання серед учнів та студентів;
  • ріст рівня зайнятості молоді;
  • скорочення адаптаційного періоду випускників на роботі;
  • підвищення конкурентоздатності працівників.

У Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» вже не перший рік успішно навчають студентів за системою дуальної освіти.

Щоб готувати для себе фахівців, у КПІ ім. Ігоря Сікорського кілька років тому прийшла одна з найбільших інжинірингових компаній «Прогрестех-Україна», яка надає аутсорсингові інженерні послуги для світових  авіагігантів  Boeing та Airbus, автомобілебудівних корпорацій  Tesla і Daimler. Коли компанія почала працювати в Україні, у її штаті було всього 50 інженерів, нині – 700. На базі  НТУУ "КПІ"  створили  спільний навчально-науковий центр й почали  готувати за дуальною системою інженерів – механіків для авіаційної промисловості, насамперед для проектів з Boeing.  Компанія забезпечила центр сучасним обладнанням та програмним забезпечення, допомогла  осучаснити дисципліни, а кращі світові авіаконструктори зі США та Європи почали читати лекції нашим студентам.  Нині в КПІ вже два навчальних центри на різних факультетах від компанії «Прогрестех-Україна» та один на базі  світового авіагіганта Boeing.

Майбутні інженери одразу потрапляють у реальний процес проектування елементів літаків і навчаються на реальній роботі. Тож якщо кілька років тому інженерні авіаційні спеціальності України мало кого  цікавили, то у 2018 році на дуальну магістратуру маємо високий конкурс. Студенти хочуть навчатися   за дуальною моделлю  в КПІ, адже гарантовано здобувають не лише якісну освіту, але й отримують свою першу роботу  в престижній компанії та гідну оплату праці.

Корисні посилання:

Дуальна освіта | Міністерство освіти і науки України

Дуальна освіта | КПІ ім. Ігоря Сікорського

Програма дуальної освіти інженерної компанії Прогрестех-Україна