Про початок громадського обговорення Освітніх програм з метою їх подальшого покращання

Прийшов час перегляду Освітніх програм за якими кафедра здійснює підготовку здобувачів вищої освіти.

Тож пропонуємо вашій увазі:

1. ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНА ПРОГРАМА другого (магістерського) рівня вищої освіти

2. ОСВІТНЬО-НАУКОВА ПРОГРАМА другого (магістерського) рівня вищої освіти

за спеціальністю   131 Прикладна механіка 
галузі знань   13 Механічна інженерія 
кваліфікація   Магістр з прикладної механіки 

 

 На даний час кафедра лазерної техніки та фізико-технічних технологій готує фахівців за трирівневою системою:

– бакалаврський; 

– магістерський;

– доктор філософії.

Щодо першого (бакалаврського) рівня вищої освіти багато зацікавлених сторін наголошувало про необхідність посилення практичної підготовки здобувачів вищої освіти. Тому зараз основне питання до Вас – чи потрібно повернути літню виробничу практику до плану навчання? Але необхідно врахувати, що введення у план навчання практики призведе до зменшення теоретичної підготовки з дисциплін ссаме професійної та практичної підготовки ЗВО.

Щодо другого (магістерського) рівня вищої освіти – наказом № 742 Міністерства освіти і науки України від 30.06.2021 р. був затверджений та планується ввести у дію з 2022/2023 навчального року стандарт вищої освіти за спеціальністю 131 Прикладна механіка галузі знань 13 Механічна інженерія для другого (магістерського) рівня вищої освіти (https://mon.gov.ua/ua/osvita/visha-osvita/naukovo-metodichna-rada-ministerstva-osviti-i-nauki-ukrayini/zatverdzheni-standarti-vishoyi-osviti).

Тому освітньо-професійну програму (ОПП) підготовки необхідно привести у відповідність вимогам стандарту вищої освіти. Це призведе до зміни й навчального плану. Гарант ОПП пропонує новий пункт «2. ПЕРЕЛІК КОМПОНЕНТІВ ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМ» де чітко видно, що усі залікові дисципліни мають розмір у 4 кредити, а екзаменаційні – у 5 кредитів. Але це ще не точно! Тому що магістр професійний дуже сильно пов'язаний із науковим магістром.

А магістр науковий тепер буде об’єднаний та навчатиметься за освітньо-науковою програмою (ОНП) ПРИКЛАДНА МЕХАНІКА. І відповідно до цього кафедральні дисципліни буде замінено на загальні для спеціальності… Зараз Навчально-науковий механіко-машинобудівний інститут запропонував проєкт ОНП, який також потребує детального розгляду та обговорення.

Усі хто зацікавлений у покращенні наших освітніх програм включайтесь у їх обговорення!

Надсилайте Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. Ваші пропозиції!