VS

30 квітня 2022 року на вісімдесят першому році пішов з життя

Володимир Сергійович Коваленко

Професор кафедри лазерної техніки та фізико-технічних технологій КПІ ім. Ігоря Сікорського, доктор технічних наук, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат державних та іменних премій, заслужений професор КПІ, міжнародно визнаний український фахівець, який увійшов до першої десятки науковців світу, що почали впроваджувати лазери в технологічні процеси оброблення матеріалів. Володимира Сергійовича часто називали «містер лазер».

Шлях його професійного становлення був нерозривно пов’язаний з Київською політехнікою, яку він закінчив 1963 року й усе подальше життя залишався з нею як науковець і викладач. 1984 року з його ініціативи в університеті вперше в Україні відкрили інженерну спеціальність – «Технологія та обладнання лазерної обробки матеріалів». 1990-го, працюючи деканом факультету хімічного машинобудування, він створив кафедру лазерної технології, конструювання машин та матеріалознавства, яку очолював до 2009 року.

За своє життя Володимир Сергійович Коваленко створив наукову школу, виховав цілу когорту науковців, які професійно працюють у різних куточках світу, прославляючи наш університет. Світла пам’ять про цю добру й чуйну людину назавжди залишиться в наших серцях.

Ректорат, Навчально-науковий інститут матеріалознавства та зварювання ім. Є. О. Патона, кафедра ЛТФТ

Прощання з Володимиром Сергійовичем відбудеться в понеділок 2 травня 2022 року об 11 годині на Байковому цвинтарі.

1. Що це за день?
2. Як виникла ідея відзначати Міжнародний день жінок і дівчат в науці?
2.1. Перша жінка-математик
2.2. Астроном Марія Маргарет Вінкельманн
2.3. Ада Лавлейс і обчислювальна машина майбутнього
2.4. Лауреат Нобелівської премії Марія Склодовська-Кюрі
2.5. Розалінд Франклін і ДНК
2.6. Жінка, що придумала посудомийну машину
2.7. Автомобільні «двірники». Автомобільний глушник. Wi-Fi
3. Міжнародний день жінок і дівчат в науці в історії
4. Часті Питання та відповіді про Міжнародний день жінок і дівчат в науці
5. Як відзначати Міжнародний день жінок і дівчат в науці?
6. Чому важливий цей день?

Вчена рада Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» нагородила наших колег почесними грамотами!

VSK  ACS

Щиро вітаємо професора Володимира Сергійовича Коваленка та доцента Анатолія Кириловича Скуратовського із високим визнанням їхніх заслуг та бажаємо здоров'я, сил та наснаги!