11 червня 2019 на 95-му році життя помер відомий фахівець в галузі опору матеріалів та  технології машинобудування, заслужений працівник освіти України, ветеран Другої Світової війни, учасник бойових дій, доктор технічних наук, професор Хільчевський Володимир Васильович.

Володимир Хільчевський народився 17 січня 1925 року у Бахмачі на Чернігівщині. Восени 1943 року був мобілізований до лав Радянської армії, як «чорна піхота», про що він писав в своїй книзі «Чорна піхота. Від солдата до академіка. Спогади останнього солдата Великої Вітчизняної війни». В кінці війни був тяжко поранений, перемогу зустрів у шпиталі.

В 1946 році вступив на механічний факультет КПІ, з яким пов‘язав все подальше життя.

Після одержання диплома з відзнакою його взяв до аспірантури на кафедру опору матеріалів майбутній академік зі світовим ім’ям Г.С. Писаренко. Творча діяльність В.В. Хільчевського в КПІ розпочалась після закінчення аспірантури і дострокового захисту в 1954 році кандидатської дисертації, у 1970-му відбувся захист докторської.

В.В. Хільчевський два роки завідував кафедрою опору матеріалів (1960-1962) і 18 років – кафедрою матеріалознавства і технології конструкційних матеріалів (1973-1991), більше тридцяти років завідував підготовчим відділенням, понад 15 років був головою методкомісій з опору матеріалів та технології металів при Мінвузі УРСР, багато зусиль доклав при організації філіалів КПІ в Чернігові та Житомирі, брав участь у роботі багатьох кваліфікаційних рад, неодноразово виїжджав за кордон для читання лекцій. Студенти КПІ і нині користуються його підручниками та посібниками. Протягом роботи в інституті Володимир Хільчевський підготував 6 кандидатів і 1 доктора наук.

Володимир Васильович отримав 18 державних нагород, почесну відзнаку Президента «За мужність», почесні звання «Заслужений працівник народної освіти УРСР», «Заслужений професор НТУУ «КПІ», був лауреатом багатьох іменних премій.

Світла пам'ять про Володимира Васильовича Хільчевського, людину, фахівця, патріота, назавжди залишиться в наших серцях

Колектив кафедри ЛТФТ