Навчально-науковий Інститут матеріалознавства та зварювання ім. Є.О. Патона та кафедра лазерної техніки та фізико-технічних технологій піднімають на якісно новий щабель роботу з нашими майбутніми абітурієнтами!
Так, зокрема, у суботу 11 лютого 2023 року відбувся непересічний захід - Науково-технічний квест Навчально-наукового Інституту матеріалознавства та зварювання ім. Є.О. Патона КПІ ім. Ігоря Сікорського.
Наступний такий захід має відбутися вже за тиждень, 18 лютого 2023 року. Чекаємо на наший майбутніх студентів, просто зацікавлених школярів та небайдужих вчителів!
КПІАбітFest у ІМЗ ім. Є.О. Патона
Онлайн-зустрічі, на яких можна:
• детально дізнатись про можливості нашого інституту, дізнатись про спеціальності та освітні програми;
• задати питання, які вас цікавлять
Інститут матеріалознавства та зварювання ім. Є.О. Патона
чекає на Вас
28 жовтня 2021р. о 12:00
Підключитись до конференції Zoom
Ідентифікатор конференції: 846 2913 7197
Термін «дуальна система» (від лат. dualis – подвійний) був введений у педагогічну термінологію в середині 60-х років минулого століття у ФРН – як нова, більш гнучка форма організації професійного навчання. Від Німеччини цю систему перейняли Канада, Австрія, Швейцарія та інші країни.
Дуальність передбачає узгоджену взаємодію освітньої та виробничої сфери з підготовки кваліфікованих кадрів. Основне завдання упровадження елементів дуальної форми навчання – подолати розрив між теорією і практикою, освітою й виробництвом, та підвищити якість підготовки кваліфікованих кадрів.
19 вересня 2018 року Кабінет Міністрів України схвалив Концепцію підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти, розроблену Міністерством освіти і науки України.
Вона передбачає:
- модернізацію освітніх програм;
- підвищення якості підготовки фахівців;
- зближення освіти з вимогами ринку праці;
- посилення ролі та впливу роботодавців на освіту;
- підвищення мотивації до навчання серед учнів та студентів;
- ріст рівня зайнятості молоді;
- скорочення адаптаційного періоду випускників на роботі;
- підвищення конкурентоздатності працівників.
У Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» вже не перший рік успішно навчають студентів за системою дуальної освіти.
Щоб готувати для себе фахівців, у КПІ ім. Ігоря Сікорського кілька років тому прийшла одна з найбільших інжинірингових компаній «Прогрестех-Україна», яка надає аутсорсингові інженерні послуги для світових авіагігантів Boeing та Airbus, автомобілебудівних корпорацій Tesla і Daimler. Коли компанія почала працювати в Україні, у її штаті було всього 50 інженерів, нині – 700. На базі НТУУ "КПІ" створили спільний навчально-науковий центр й почали готувати за дуальною системою інженерів – механіків для авіаційної промисловості, насамперед для проектів з Boeing. Компанія забезпечила центр сучасним обладнанням та програмним забезпечення, допомогла осучаснити дисципліни, а кращі світові авіаконструктори зі США та Європи почали читати лекції нашим студентам. Нині в КПІ вже два навчальних центри на різних факультетах від компанії «Прогрестех-Україна» та один на базі світового авіагіганта Boeing.
Майбутні інженери одразу потрапляють у реальний процес проектування елементів літаків і навчаються на реальній роботі. Тож якщо кілька років тому інженерні авіаційні спеціальності України мало кого цікавили, то у 2018 році на дуальну магістратуру маємо високий конкурс. Студенти хочуть навчатися за дуальною моделлю в КПІ, адже гарантовано здобувають не лише якісну освіту, але й отримують свою першу роботу в престижній компанії та гідну оплату праці.
Корисні посилання:
Дуальна освіта | Міністерство освіти і науки України
Дуальна освіта | КПІ ім. Ігоря Сікорського
Програма дуальної освіти інженерної компанії Прогрестех-Україна